Schody konstrukcyjne w stylu loftowym

in Schody drewniane Rzeszów, Schody konstrukcyjne metalowe Rzeszów

Schody konstrukcyjne w stylu loftowym

Schody konstrukcyjne w stylu loftowym

 

Firma Drewtim podąża za trendami w aranżacji wnętrz. Od kilku lat bardzo modny jest styl loftowy. Bazuje on na wprowadzaniu do wystroju „surowych” (beton, cegła, płyta pilśniowa), metalowych, aluminiowych i szklanych elementów, które kojarzą się z fabryką czy halą produkcyjną. Oprócz nich warto pozwolić sobie na nieskrępowany eklektyzm – dowolne zestawianie przedmiotów z różnych bajek. Można na przykład wybrać lustro, świeczniki i kanapę w klimacie Ludwika XIV oraz żyrandol ze szkła odbijającego światło i ulokować je w pomieszczeniu, w którym jedna ze ścian jest betonowa, pozostałe z cegły, a podłoga wygląda jak z surowych desek.

Nie wiemy, jakie dokładnie plany co do urządzenia swojego wnętrza mają nasi Klienci, dla których wykonaliśmy schody w stylu loftowym, ale jesteśmy przekonani, że nigdy nie pożałują wyboru tych schodów. Będą one cieszyć oko każdego
z domowników i gości nawet po zmianach charakteru mieszkania.

Konstrukcję schodów wykonaliśmy ze stalowych profili, które połączyliśmy ze sobą za pomocą blachy.
Całość pomalowaliśmy techniką proszkową na kolor czarny o strukturze matu.

Stopnie zrobiliśmy z drewna dębowego klasy I. Aby nadać im nowoczesny wygląd, pokryliśmy je bejcą firmy Adler. Wybraliśmy niemalże naturalny kolor dębu, a następnie pokryliśmy je bezbarwnym lakierem.

Chcieliśmy nadać balustradzie subtelny wygląd, dlatego jako pochwyt zastosowaliśmy delikatną nakładkę z tego samego rodzaju drewna, co schody. Stalowe profile, które tworzą balustradę, również zostały pokryte proszkowo czarną farbą.

Całość prezentuje się elegancko i stylowo. Niebanalna konstrukcja schodów nie powoduje jednak, że będą pasować jedynie do wnętrz urządzonych w innowacyjnym stylu. Naszym zdaniem może ona pretendować do miana uniwersalnej.