Schody Rzeszów

Schody Rzeszów

Schody Rzeszów

Każdy człowiek ma indywidualne potrzeby. Nie inaczej jest w kwestii aranżowania wnętrza z wykorzystaniem schodów. Niemal każdemu zależy , aby schody były wizytówką jego domu. Rzadko kiedy zdarza ktoś, kto traktował by  je jedynie jako konieczność, która umożliwia przemieszczanie się pomiędzy kondygnacjami. Niezależnie od tego, czy schody ulokowane są pośrodku domu czy umieszczone w klatce schodowej, nie warto na nich oszczędzać. Uważam, że powinny w pełni spełniać oczekiwania Klienta, gdyż będzie On korzystać z nich kilka razy dziennie przez wiele lat. Muszą być przede wszystkim solidnie wykonane oraz  wygodne, co w żaden sposób nie wyklucza ich estetycznego wyglądu.

Każde schody są jedyne w swoim rodzaju, ponieważ każde pomieszczenie wymaga pomysłów do niego dostosowanych, a każdy Klient ma wyjątkową osobowość i inną wizję swojego domu. Z reguły osoby zamawiające u mnie schody, pokazują mi zdjęcia realizacji, które przypadły im do gustu. Często mają własne pomysły na inną formę detali, niejednokrotnie też chciałyby połączyć pomysły z kilku projektów. Śmiało mogę powiedzieć, że pośród 600 wykonanych przeze mnie kompletów schodów nie ma dwóch wyglądających na identyczne.

W zależności od upodobań Klienta, można zastosować różnego rodzaju rozwiązania. Firma Drew Tim wykonuje schody rzucające się w oczy jak i subtelne. Jedne i drugie zawsze wykonywane są z najwyższej jakości surowców oraz zapewniają komfort i bezpieczne użytkowanie ich.

Jedynymi ograniczeniami dla wyobraźni są budżet, jakim dysponuje Klient i wielkość wnętrza. Trzeba też pamiętać o tym, że każde pomieszczenie ma określony charakter i funkcję do spełnienia. Równie ważne są rozmiary pomieszczenia – nie tylko jego długość i szerokość, ale też wysokość.

Schody to dość kosztowna inwestycja. Wynika to przede wszystkim z tego, że są niepowtarzalne. Wykonanie schodów jest czasochłonnym i pracochłonnym procesem. Wprawdzie można pójść do sklepu i kupić uniwersalną konstrukcję oraz stopnie, których nie sposób porządnie zamontować według dołączonej instrukcji, ale w efekcie nie będzie to ani estetyczna ani wygodna konstrukcja.

Rozpoczynam go od pomiaru przestrzeni, w której schody mają być ulokowane. Następnie wyliczam, ile materiału będzie potrzebne do danej realizacji. Zamawiam go, a po kilku tygodniach odbieram. Każdy surowiec wymaga obróbki, np. szlifowania, aby powierzchnia schodów była równa i gładka. Następne kroki zależą od rodzaju zamówienia. W przypadku schodów na betonie, robię szablony wszystkich stopni. Dopiero wówczas przystępuję do wycinania ich z drewna, później wykonuję i ustawiam balustradę. Jeśli chodzi o schody konstrukcyjne – z półfabrykatów metalowych bądź chromoniklowym przygotowuję konstrukcję, po czym do niej dopasowuję stopnie. Kolejnym etapem jest bejcowanie i lakierowanie elementów drewnianych.

schody zgłobień