Balustrady drewniane Rzeszów

Balustrady drewniane Rzeszów

Balustrady drewniane Rzeszów

Do schodów drewnianych bądź chromoniklowo-drewnianych można dopasować jeden z wariantów balustrady drewnianej, czyli:

– z toczonymi tralkami;

– z prostymi elementami poziomymi lub tralkami;

– z połączeniem poziomych i pionowych detali.

Czasem Klienci pytają mnie, czy balustrady drewniane są jeszcze modne. Odpowiadam, zgodnie z własnym przekonaniem, że podejmując takie decyzje nie warto kierować się modą, a własnymi upodobaniami. Uważam, iż jeśli ktoś nie jest przekonany do panującego trendu, to może oczywiście eksperymentować, sprawdzać, czy coś mu się podoba – ale w kwestii ubrań czy jedzenia, a nie balustrad! Wyposażenie domu czy mieszkania to decyzja na lata. Jeśli ktoś lubi ryzyko, to go oczywiście nie odradzam, ale konsekwencją są albo koszty związane z zamówieniem nowej balustrady albo borykanie się przez lata z próbą zaakceptowania czegoś, co nam zwyczajnie nie odpowiada.

  Balustrady drewniane są ponadczasowe i jeśli tego wymaga wnętrze – wytworne. Styl takiej balustrady może być, w zależności od tralek: industrialny, retro, klasyczny czy nawet romantyczny. Jeżeli balustradę wybiera cała rodzina, to ze względu na multum możliwości, istnieje ryzyko, że ktoś może być niezadowolony z decyzji. Można jednak je zmniejszyć, kierując się indywidualnymi upodobaniami i względami praktycznymi, a nie modą.

Aby osiągnąć kompromis, polecam Klientom otworzenie się na niekonwencjonalne rozwiązania. Na przykład, jeżeli dzieciom podobają się nowoczesne rozwiązania, a rodzicom klasyczne, to wybranie prostej formy w ciekawym kolorze może pogodzić rozbieżne gusta.

Na drewnie można osiągnąć prawie każdy kolor, jednak niektóre jego gatunki są na bejce bardziej podatne, a inne mniej. Barwa szara, która cieszyła się w 2015 roku ogromnym powodzeniem, najładniej wygląda na drewnie dębowym. Wynika to z naturalnego kolorytu drewna.

Balustrady drewniane Rzeszów