Balustrady metalowe Rzeszów

Balustrady metalowe Rzeszów

Balustrady metalowe Rzeszów

Balustrady metalowe to takie, które wykonuje się ze stali nierdzewnej, czyli chromoniklu bądź też stali czarnej, którą maluje się proszkowo na dowolnie wybrany kolor – zapewnia to nie tylko walory estetyczne, ale również zabezpiecza przed rdzewieniem.

Najczęściej stosuje się je na zewnątrz budynków, na przykład na balkonach i podjazdach oraz jako ogrodzenia. Sporo osób jednak decyduje się na to rozwiązanie we wnętrzu swojego domu. Wówczas balustrada metalowa jest niewątpliwie bardzo nowatorskim rozwiązaniem, które najlepiej pasuje do nowoczesnych, ascetycznych przestrzeni. Jeżeli ktoś woli subtelniejsze aranżacje, powinien rozważyć możliwości, jakie dają balustrady drewniano-metalowe. Dobrym pomysłem jest też zwieńczenie balustrady z chromoniklu czy stali drewnianym pochwytem – wizualnie ociepla to wnętrze i jest przyjemne w dotyku.

Chromonikiel charakteryzuje się tym, że:

Nie wymagaj on konserwacji ani renowacji przez cały okres użytkowania – nawet po kilkunastu latach! Wyglądają bardzo dobrze w połączeniu zarówno z jasnym jak i ciemnymi schodami z drewna.

Pomalowana proszkowo stal czarna na wilgoć i mycie reaguje równie dobrze jak chromonikiel. Jest jednak mniej wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne (obicia). Skutkują one uszkodzeniem powłoki lakierowanej, co może powodować rdzewienie stali.

Balustrady metalowe Rzeszów

Balustrada metalowe niewątpliwie najlepiej pasuje do nowoczesnych, ascetycznych przestrzeni.