Schody dywanowe Rzeszów

Schody dywanowe Rzeszów

Schody dywanowe Rzeszów

Schody dywanowe idealnie sprawdzają się w dużych przestrzeniach. Charakteryzują się one tym, że wyglądają jak dywan rozłożony pomiędzy piętrami. Przy zastosowaniu odpowiednich mocowań, schody wyglądają jakby unosiły się w powietrzu. Sprawiają wrażenie wykonanych z jednego elementu drewnianego. Niewątpliwie stanowią one ozdobę pomieszczenia, w którym się znajdują. Pięknie komponują się zarówno z minimalistycznym umeblowaniem, jak i pośród modernistycznych aranżacji.

Chcąc posiadać wygodne schody dywanowe, ich realizację warto zaplanować już przy projektowaniu bądź budowie domu. Trzeba liczyć się z tym, iż schody te zajmują dużo miejsca w przestrzeni. Wykonując je na stopniach betonowych, szerokość stopnia należy określić na minimum 28 cm. Podjęcie decyzji o zamówieniu schodów na konstrukcji daje bardzo wiele możliwości dopasowania schodów do aranżacji wnętrza.

Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że bardzo korzystnym rozwiązaniem jest użycie pod schody dywanowe konstrukcji stalowej. W rezultacie jest ona zupełnie niewidoczna, ponieważ zostaje obłożona drewnem. Minimalizuje to ryzyko związane z negatywnymi efektami pracy drewna pod wpływem czynników zewnętrznych – przede wszystkim zbyt dużej wilgotności powietrza.

Schody dywanowe konstrukcyjne najlepiej wykonać z drewna dębowego. Zapewnia ono najlepszą stabilność konstrukcji ze względu na jego właściwości. Szybko osiąga ono stan równowagi higroskopijnej, który polega na dążeniu drewna do odpowiedniego poziomu jego wilgotności w optymalnej temperaturze i wilgotności powietrza.
Buk i jesion również należą do drzew twardych, jednak zwartość ich struktury jest inna niż dębu. Bardziej reagują na warunki panujące w ich otoczeniu. Przy za dużej wilgotności skutkuje to większym rozszerzaniem się struktury drewna. Jeżeli wilgotność jest mała, a temperatura w pomieszczeniu wysoka, to drewno kurczy się. Oznacza to, że na połączeniach stopni i podstopnic mogą pojawić się rozszczelnienia.

Wybór kolorów jest ogromny, producenci lakierów oferują szeroką gamę kolorystyczną. Na drewnie dębowym można osiągnąć każdy kolor. Drewno bukowe daje mniejsze możliwości jeśli chodzi o barwy ciemne, ale jasne odcienie usatysfakcjonują każdego. Jednolita biel najlepiej wygląda na schodach wykonanych z drewna bukowego.

 

Schody dywanowe Rzeszów